Kurs 01: Almanyanın okul sistemi

Okul sisteminin temel bilgileri, erken çocukluk çağı, okul öncesi öğretim ,  mesleğe geçiş süreci, meslek seçimi hakkında yapacağımız bilgilendirme toplantısında çocuğunuzun hangi diploma´ya ne zaman sahip olacağı, notlandırma sisteminin nasıl olduğu, kendi ülkeniz ve Almanya´nın eğitim sistemindeki farkları dile getireceğiz.

Ana dil´de yapılacak bilgilendirme günleri bu tarih arasında yapılacaktır  19.09. – 02.10.2016

Kayıt ve bilgi için: 04141 776149 yada zinkko@gmx.de

Kurs 02: Ilkokul´dan sonrası, okul seçenekleri ve konseptleri (Sekundarbereich)

Dördüncü sınıf öğrencileri için 7 Kasım´da yapılacak olan merkezi bilgilendirme akşamının anlam ve önemini size anlatmaya calışacağiz. Ana dilinizdeki toplantımızdaki konular:

Ilkokul´dan sonra çocuğumu hangi okula yazdırabilirim? Çevremde çocuğumun gidebileceği hangi okullar var? Çocuğum  icin en doğru seçimi nasıl yapmalıyım?

Ana dil´de yapılacak bilgilendirme günleri bu tarih arasında yapılacaktır 24.10. – 30.10.2016

Kurs 03 Veli´nin okul hayatında aktiv rol alması

Almancası iyi olan herkezi okul hayatında aktiv rol almaya davet ediyoruz, bu veli temsilciğinlen başlayabilir belki! Ama „almancam yeterli değil“ diyorsanız bu´da bir problem değil, yine çocuğunuzun okul hayatında aktiv rol alabilirsiniz!

Toplantımızın içereği: Anaokul, ilkokul ve ilkokul sonrası destek çikabileceğiniz konular, sınıf öğretmeni ile nasıl başarılı bir şekilde temasa geçebilirim ve gönüllü olrak neler yapabilirim.

Ana dil´de yapılacak bilgilendirme günleri bu tarih arasında yapılacaktır 05.12. – 11.12.2016

Kurs 04 Mesleki eğitim, mesleğe geçiş süreci

4 Nisan 2016 tarihinde yapılacak olan açık kapı gününe sizi hazırlamayı hedef aldık. Meslek, staj ve üniversite için önemli olan temel bilgiler ön planda olacaktır.

Ana dil´de yapılacak bilgilendirme günleri bu tarih arasında yapılacaktır 23.01. – 05.02.2017

Kurs 05 Erken çocukluk çaği, anaokul, geçiş sürecleri

0-3 yaş arası çocuklar için eğitim ve  bakım teklifleri, evden kreşe, kreşden okula geçiş süreci, değişik kreş konseptleri ve arasındaki farkları anlatmaya çalışacağız, bir veli olarak nelere dikkat etmelisiniz…umarız yardımcı olabiliriz!

Çocuğunuzun ilk yaşları gelişimi için en önemli olan yıllardır. Lütfen kendinizi bilgilendirin!

Ana dil´de yapılacak bilgilendirme günleri bu tarih arasında yapılacaktır 06.03. – 13.03.2017

Kurs 06 Okul ve din

Katolik, protestan ve islami din derslerinde tüm dinler hakkında konuşulur. Dinlerin temel bilgileri, insani değerleri dile getirilir. Çocuğum mezhebsiz  yetişiyor, din dersine katılabilirmi sorusunu kendinize soruyormusunuz?

Okul hayatında bazı yerlerde ön plana çıkabilen dini problemler olabilir, yalnış anlaşılmamak ve çocuğunuza destek çıkabilmeniz için nelere dikkat etmeniz gerektiğini gelin ZinKKo eğitim uzmanlarınlara birlikte konuşun.

Ana dil´de yapılacak bilgilendirme günleri bu tarih arasında yapılacaktır 03.04. -09.04.2017  ve  24.04. – 30.04.2017

Kurs 07 Ilkokul, destek okulları „Förderschule“, mobil servisler

Çocuğuma okul hayatında nasıl eşlik edebilirim, ilkokulların velilerden beklentileri nelerdir?

Toplantımız çocuğunu ilkokula yeni yazdırmış yada ilkokulda çocuğu bulunan veliler için önem taşıyor. Çünkü bazen bir ikinci sınıf velisinin bile anlayamadığı, kavrayamadığı kelimeler gündeme gelir: Tüm gün okulu, açık tam gün okulu, destek okulları, mobil servisler, AGs, karne konferansı, veli akşamı, sözlü dersler, spor festivali… Öğrenmek mecburiyetinde olduğunuz yeni ve değişik kelimelerle sizi yalnız bırakmıyoruz, bu kelimelerin anlam ve önemini öğrenmek isterseniz sizi toplantımıza bekleriz.

Ana dil´de yapılacak bilgilendirme günleri bu tarih arasında yapılacaktır 20.05. – 26.05.2017

Kurs 08 Boş zaman aktiviteleri (spor, müzik, kültür); parasal yardımlar

Her spor kulübünün, müzik okulunun, kütüphanenin, müzelerin ve tiyatroların boş zaman aktivite programı vardır. Çocuğum için uygun yada bedava proglamlardan nasıl faydalanabilirim, nasıl ve nerden parasal destek alabilirim?

Toplantılarımızda bu ve benzer konuları konuşarak size yardımcı olabilmeyi hedef alıyoruz, gelin hep beraber çözüm yollarını konuşalım!

Ana dil´de yapılacak bilgilendirme günleri bu tarih arasında yapılacaktır 29.05. – 09.06.2017

Advertisements